Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu!

 •  
  113
  Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu! 1.resim

  Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'a akın edenler, Milli Parklar gişelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yağan kar nedeni ile uygulama yapan jandarma ekipleri, kış lastiği ve zinciri olmayan araçları geri çevirdi.

 •  
  213
  Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu! 2.resim

  Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'a hafta sonu tatili nedeniyle akın eden günübirlikçiler, Milli Parklar gişelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Milli Parklar girişindeki 2 gişenin açık olması ve görevlilerin trafik akışını rahatlatmaya çalışmasına rağmen Uludağ’a doğru yaklaşık 4 kilometre kuyruk oluştu.

 •  
  313
  Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu! 3.resim

  Cumartesi gününün tadını çıkarmak isteyen vatandaşların tatili de çileye dönüştü. Karayollarına bağlı kar küreme araçları kapanan yolları açmak için çalışırken, jandarma ekipleri Milli Parklar girişinde yaptıkları kontrollerde kış lastiği ve zinciri olamayan araçları geri çevirdi.

 •  
  413
  Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu! 4.resim

  Ayrıca Jandarma Özel Harekat yoğun güvenlik önlemi aldı. Kış lastiği ve zinciri olmayan vatandaşlar gişelerden Bursa’ya geri döndü. Uludağ'da kar kalınlığı 151 santime ulaşırken, hava sıcaklığı ise en düşük sıfırın altında 13, en yüksek sıfırın altında 8 derece olarak ölçüldü. Kar yağışının önümüzdeki hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor.