ABD'li papaz Brunson İzmir'de yargılanıyor! AP bu fotoğrafları geçti

 •  
  115
  ABD'li papaz Brunson İzmir'de yargılanıyor! AP bu fotoğrafları geçti 1.resim

  Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson, bugün İzmir'de hakim karşısına çıktı. Amerikan basını, 35 yıl hapis cezası istenen papazın davasına ilgi gösteriyor. ABD'li diplomatik heyeti taşıyan araçlar, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne girdi.

 •  
  215
  ABD'li papaz Brunson İzmir'de yargılanıyor! AP bu fotoğrafları geçti 2.resim

  Türkiye ve ABD'yi karşı karşıya getiren papaz Andrew Craig Brunson'ın davası, bugün İzmir'de başladı.

  Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanan Brunson'ın davasına ABD medyası ilgi gösteriyor. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, İzmir'de bu sabah çekilen fotoğrafları dünyaya servis etti.

 •  
  315
  ABD'li papaz Brunson İzmir'de yargılanıyor! AP bu fotoğrafları geçti 3.resim

  İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan duruşmada Brunson için, 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlediği' gerekçesiyle 15 yıla kadar, 'devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek' suçlamasından 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 •  
  415
  ABD'li papaz Brunson İzmir'de yargılanıyor! AP bu fotoğrafları geçti 4.resim

  Tercüman eşliğinde savunma yapacak olan Brunson hakkında hazırlanan iddianamede FETÖ'nün üst düzey yöneticileri ile bağlantısı vurgulandı.